ULUSAL KANALLARDA HABER SUNMASINA BİR ADIM KALDI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ULUSAL KANALLARDA HABER SUNMASINA BİR ADIM KALDI

Bu haber 05 Mayıs 2018 - 16:50 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mine Alpan, televizyon haber sunuculuğu eğitiminde son aşamaya geldi.

Akçakoca’da gerçekleşen çeşitli etkinliklerde sunuculuk yapan Alpan, meslekte en iyi olabilmek için İstanbul’da aldığı derslerde bir üst aşamaya geçerek, haber sunuculuğu pratikleri yapmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda düzgün konuşma, diksiyon, haber dili, mimik ve jest kullanımı gibi temel dersleri alan ve eğitimini başarıyla tamamlayan Mine Alpan, haber sunuculuğu derslerinde henüz yeni olmasına rağmen, öğreticileri tarafından haber masasına oturtuldu. 

İstanbul Başkent İletişim Akademisi bünyesinde 11 hafta sürecek olan haber sunum derslerinin 2. haftasında olmasına rağmen ışığını fark ettiren Alpan, CNN Türk Haber spikeri Tunç Arslanalp’in dersinde, ekran karşısında haber sundu.

Akçakoca Belediyesi personeli olan Mine Alpan, hafta içi Akçakoca’da mesaisini tamamladıktan sonra, düşlerini süsleyen ana haber spikerliğini ve program sunuculuğunu yapabilmek için her hafta sonu İstanbul’a gidip ders alıyor.

Alpan, mesleğine olan bağlılığı, daha iyi olabilmek için gösterdiği çaba, azim ve sabrıyla herkes tarafından da takdir ediliyor.