ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ AKÇAKOCA SOKAKLARINI TEMİZLEDİLER | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ AKÇAKOCA SOKAKLARINI TEMİZLEDİLER

Bu haber 07 Aralık 2017 - 14:53 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesi Öğrencileri Çöp Sorununa Dikkat Çekmek Ve Farkındalık Yaratmak İçin Şehir Merkezinde Temizlik İşçileri İle Birlikte Çöp Toplayarak Önemli Bir Sosyal Sorumluluk Örneği Sergilediler.

Toplum Gönülleri” Gurubuna Mensup  70 öğrenci,  Akçakoca Belediye Temizlik işçileriyle birlikte şehir merkezinde çöp toplayarak bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar. Öğrenciler  topladıkları çöpler i belediye çöp bidonlarına ve konteynırlarına  boşalttılar.

Topluluk Başkanı Meryem Hacıoğlu, yaptığı açıklama da, kendisinin işletme yönetimi 2’inci sınıf öğrencisi olduğunu, topluluğun ise 2002 yılında kurulduğunu belirtti.

Temizlik yapmakta ki amaçlarının farkındalık yaratmak olduğuna dikkat çeken   Hacıoğlu,” Topluluk Türkiye genelinde 80 ilde var. Bizde 131’inci grubuz.  En büyük amacımız farkındalık yaratmaktır. Çöp konusu sadece belediye çalışanlarımızın bir sorunu  değil ,halkımızında duyarlı olması için böyle bir etkinlik yapmak istedik. ” dedi.

Dünyanın sadece insanlara özgü değil tüm canlıların yaşadığı bir dünya olduğunu bunun içinde temiz tutmanın gerekliliğini vurgulayan Hacıoğlu,şunları kaydetti:

“İnsanların bakış açısı bir yandan iyi oldu. Bir yandan da garipsediler. Böyle bir şey ile karşılaşmadıkları için böyle şeylere alışkın olmadıklarını anladık. Bizde onlara farkındalık yaratmak ve alıştırmak için daha fazla etkinlik yapacağız. Onlarda bizlere alışacak. Buradan da bir mesajım var.  Sadece çevreyi temizlemek, korumak belediyede ki abilerin görevi değildir. Çevreyi korumak bütün hepimizin, 7’den 70’e herkesin görevi olduğunu düşünüyorum. Sadece bizim değil dünya. İnsanlara, hayvanlara bütün canlılara ait bir dünya. ”

Üniversite öğrenicileri daha sonra, temizlik işçileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra etkinlik son buldu.