Ünlü Çocuk Edebiyatçısı Öğrencilerle İmza Günü'nde Buluştu | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Ünlü Çocuk Edebiyatçısı Öğrencilerle İmza Günü’nde Buluştu

Bu haber 15 Kasım 2017 - 16:20 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Çocuk ve gençlik edebiyatında farklı türlerde kaleme aldığı kitaplarıyla tanınan bol ödüllü yazar Miyase Sertbarut Akçakoca Mustafa Açıkalın ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Okul idarecileri ve öğrencilerle konferans salonunda bir araya gelen yazar Sertbarut, burada yapılan söyleşide öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

 

Kendisiyle ilgili sorulan sorulara 1963 yılında Ceyhan’da doğduğunu söyleyerek cevap vermeye başlayan ünlü çocuk edebiyatçısı Sertbarut, Keloğlan, Jules Verne, Orhan Kemal okuyarak büyüdüğünü söyledi.

Okula giderken hep karnının ağrıdığını ve bu ağrının uzun yıllar sürdüğünü ifade eden Yazar,  Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdiğinde karın ağrısının hâlâ devam ettiğini düşündüğünü söyledi.

Sertbarut, mezuniyet sonrasında öğretmenlik mesleğine başladığını fakat karın ağrısının geçmediğini; radyo tiyatroları için yazmaya başladığında ve devam eden yıllarda öykü, roman, masal türlerinde yapıtlar verdiğinde karnının ağrısının geçtiğini fark ettiğini sözlerine ekleyerek, kitapların bütün ağrılara iyi geldiğini düşündüğünü söyledi.

 

Yazar Miyase Sertbarut öğrenci ve öğretmenlerle yaptığı keyifli sohbetin ardından ise kitaplarını imzaladı.