VALİ DENETİMLERİ HAVADAN İNCELEDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

VALİ DENETİMLERİ HAVADAN İNCELEDİ

Bu haber 06 Kasım 2019 - 17:11 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Kamu ve yerel yönetimlerde üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında çakar lamba kullanması, 1 Kasım’dan itibaren yasak hale geldi. Bu doğrultuda denetimler de başladı. Komşu il Bolu’nun Valisi Ahmet Ümit, geüvenlik güçleri tarafından D-100 kara yolu üzerinde yapılan “çakar lamba” denetimlerini havadan inceledi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, D-100 kara yolu üzerinde polis ve jandarma ekipleri tarafından yapılan “çakar lamba” denetimlerini havadan inceledi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığını ziyarete den Vali Ümit’in İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever’den, jandarmanın sorumluluk alanında yürütülen faaliyetler, genel güvenlik ve asayiş uygulamaları ile ilgili bilgiler aldığı ifade edildi.

Ümit’in yapılan bilgilendirmenin ardından Ersever ve İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ile Jandarma Genel Komutanlığı Hava Grup Komutanlığından temin edilen Skorsky tipi helikopter ile kara yolu üzerinde emniyet ve jandarma trafik ekiplerince yapılan “çakar lamba” denetimlerini havadan incelediği kaydedildi. Denetimler sırasında usulsüz çakar lamba kullandığı tespit edilen bir araç sürücüsüne ceza yazıldığı, lambanın da söktürüldüğü aktarıldı.

Açıklamada Vali Ümit’in, “Usulsüz ve yetkisiz çakar lambalar başta olmak üzere trafik denetimleri aralıksız devam edecektir.” sözlerine de yer verildi.