VALİLİK O BÖLGELERE GİDİŞİ YASAKLADI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

VALİLİK O BÖLGELERE GİDİŞİ YASAKLADI

Bu haber 09 Şubat 2020 - 10:16 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

Düzce Valiliğinden Akşam saatlerinde yapılan açıklamada can ve mal güvenliği için aldıkları tedbirleri kamuoyuyla paylaştı.

Alınan tedbirlere göre Kardüz yaylasına giden istikamet Düzce Valiliğince,Sinekli yaylasına giden yol Bolu valiliğince gidişlere kapatıldı.

Yedigöllere Bolu ve Düzcenin Yığılca ilçesinden gidişlerde karşılıklı kapatıldığı bildirildi.

Düzce Valiliğinden vatandaşların  can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla alınan tedbirleri içeren açıklamada, “İçerisinde bulunduğumuz kış aylarında mevsimsel etkilerle birlikte, yaylalar, yüksek dağ kesimleri, ormanlık alanlar ve benzeri tehlikeli olabilecek yerlerde; gezi, seyahat, kamp veya spor aktivitelerinde bulunmak, ziyaretçilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacak durumlara neden olmakla birlikte, kurtarma ekiplerinin de can güvenliğini riske atabilmektedir. Kış şartlarının yoğun olarak yaşandığı bu günlerde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği başta olmak üzere, herhangi bir mağduriyet yaşamaması önem arz etmektedir. Bu kapsamda, Abant–Sinekli Yaylası arasındaki yol Bolu Valiliği’nce, ilimizde ise Kardüz Yaylasına giden yol Valiliğimizce  kapatılmıştır. Ayrıca, vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak amacıyla Bolu’dan Yedigöllere gidişi sağlayan yol Bolu Valiliği tarafından, Yığılca ilçemizden Yedigöllere giden yol ise Valiliğimiz tarafından kapatılmıştır” denildi.