VİLAYET'TE MASA BAŞI TATBİKATI YAPILDI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

VİLAYET’TE MASA BAŞI TATBİKATI YAPILDI

Bu haber 04 Aralık 2017 - 13:40 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında Afet Acil Durum Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen AFAD Koordinasyon Merkezi Toplantısı’nda Düzce İl Afet Müdahale Planı masa başı tatbikatı gerçekleştirildi.

3 Ocak 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) ile 81 ilde afet ve acil durumlara müdahalede TAMP dönemine geçilmesi için çalışmalar başladı.

Bu doğrultuda ilgili kurumların katılımıyla Düzce için hazırlanan plan, 2014 yılının Aralık ayında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’na sunularak incelenmiş ve ardından AFAD Başkanlığı’na uygun görüş için sunulmuştu.

AFAD Başkanlığı da TAMP Düzce’ye uygun görüş vermişti. İlgili tüm çalışmaların tamamlanarak, uygunluğu tasdiklenen Düzce İl Afet Müdahale Planı (TAMP-Düzce) bugün Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında Afet Acil Durum Müdürlüğü’nde toplanan İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu tarafından incelenerek onaylandı.

Plan onayının ardından örnek deprem senaryosuna göre 26 hizmet grubunun katılımıyla Afet Yönetimi ve Karar Destek Sistemi (AYDES) üzerinden masa başı tatbikatı yapıldı.