Yanmaz Reis Yuvada Kaldı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Yanmaz Reis Yuvada Kaldı

Bu haber 04 Mayıs 2017 - 13:10 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediye Meclisinin Mayıs ayı oturumu Meclis salonunda yapıldı. Son iki oturuma katılmayan Hasan Ali Yanmaz’ın da kritik toplantıya katıldığı görüldü.

Belediye Meclisinin Mayıs ayı toplantısı saat 17.30’da başladı. Bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden oturumda gözler Hasan Ali Yanmaz’ın üzerindeydi.

Ak Parti’nin Belediye Meclisi üyesi olan Hasan Ali Yanmaz’ın son iki oturuma katılmamasıyla birlikte, bazı çevrelerde Yanmaz’ın partisinden de Meclis üyeliğinden de istifa edileceği konuşulmuştu.

Belediye Meclisi yönetmeliğine göre, üst üste 3 oturuma katılmayan meclis üyesinin üyeliği sona ereceğinden, son iki toplantıya katılmayan  Hasan Ali Yanmaz’ın bu toplantıya da katılmayarak üyelikten düşeceği iddia edilmişti.

Fakat, Hasan Ali Yanmaz’ın hem Meclis oturumuna katılıp, hem de diğer toplantılardaki gibi ayrı oturmak yerine Ak Partili arkadaşlarının arasında oturmasıyla bazı çevrelerin bu beklentisi de boşa çıktı.

Şimdi dikkatler, kontenjan adayı olarak Meclis’e giren Hasan Ali Yanmaz’ın Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından Başkan Yardımcısı olarak atanıp atanmayacağı meselesine çevrildi.