YEDİGÖLLER ZİYARETİ KABUSA DÖNDÜ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

YEDİGÖLLER ZİYARETİ KABUSA DÖNDÜ

Bu haber 04 Aralık 2017 - 16:53 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

Bolu’da bulunan Yedigöller Tabiat Parkı’na gezmeye giden ancak dönüş yolunda kaybolan 3 kadını Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler kurtardı.

Sonhabar ve kış aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Yedigöller Tabiat Parkı’nı gezip görmeye giden 3 kadın dönüş yolunda kaybolunca kabusu yaşadı.

Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz hafta sonu Yedigöller Tabiat Parkı’na giden Esra A., Aynur G. ve Yaren A. bir süre vakit geçirdikleri parktan akşam üzeri geri dönmek için yaya olarak yola çıktı.

Ancak Yığılca sınırlarına geldikleri anlarda havanın da iyice kararması ile yollarını kaybeden 3 kadın, güvenlik güçlerinden yardım istedi.

Gelen ihbar üzerine kaybolan 3 kadının bulunması için harekete geçen Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, bölgede geniş çaplı arama başlattı. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren arama çalışmaları sonucunda Esra A., Aynur G. ve Yaren A.’ya Yığılca ilçesi Yaylatepe mevkiindeki ormanlık alanda ulaşıldı.

Kurtarılan 3 kadın, Yığılca İlçe Hastanesi’nde götürülürken, buradaki sağlık kontrollerinin ardından ailelerine teslim edildi.