YENİ SANAYİ GÜNE YANGIN İLE UYANDI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

YENİ SANAYİ GÜNE YANGIN İLE UYANDI

Bu haber 10 Kasım 2018 - 15:23 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

D-100 Karayolu Yeni Sanayi Çarşısı mevkii yan yol üzerinde faaliyet gösteren bir lastik dükkanının üst katında bulunan ev alev alev yandı.

Yeni Sanayi Çarşısı bugün büyük bir yangınla panik yaşadı. Alt katı dükkan ve iç kısmının ahşap olduğu öğrenilen evi bir anda alevler sardı.

Gökyüzünü ise kara dumanlar kapladı. Yangın, D-100 Karayolu Yeni Sanayi Çarşısı mevkii yan yol üzerinde bulunan bir dükkanın üst katındaki evde 14.00 sularında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Kotan’a ait evde, bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Çıkan yangın, evin iç kısmının büyük bölümünün ahşap olması nedeniyle bir anda büyüdü. Çevredeki vatandaş ve esnafın panik yaşadığı yangına müdahaleyi haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Düzce Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri yaptı.

Gökyüzünü siyah dumanların kapladığı yangında evin sahipleri sinir krizi geçirdi. Civarda korku ve panik halinde bulunan vatandaşlarsa ev sahiplerine yardım etti.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri ise sinir krizi geçiren ev sahiplerini sakinleştirmeye çalıştı. Uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alınan yangında ev kullanılamaz hale geldi.

Yangının söndürülmesinin ardından soğutma işlemi yapıldı.

Yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme başlatıldı.