Yığılca'da Yaralı Halde Bulunan Karaca İçin Herkes Seferber Oldu | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Yığılca’da Yaralı Halde Bulunan Karaca İçin Herkes Seferber Oldu

Bu haber 05 Nisan 2017 - 15:47 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

Yığılca’da yaralı olarak bulunan karaca Düzce Milli Parklar ekiplerine teslim edildi. Bu durum akıllara Akçakoca’da zevk için vurularak öldürülen masum karacaları getirdi.

Yığılca Alaplı yolu güzergahında vatandaşlar tarafından fark edilmesi sonucu yaralı olarak bulunan karaca tedavi edilmek üzere Düzce’ye gönderildi.

Yığılca Jandarma ekiplerinin devriye gezdiği sırada vatandaşların ihbarı üzerine bulunan yavru karaca Milli Parklar ekiplerine teslim edildi.

Kayalık alandan atlayarak arka bacağını kırdığı belirtilen karaca tedavi altına alındı. Yığılca Jandarma Ekipleri yavru karacayı ilk olarak ilçe jandarma komutanlığına getirdi.

Daha sonra olay Düzce Doğa koruma ve milli parklar ekiplerine bildirildi. Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar müdürlüğünden Selçuk Cömeten,  yaptığı açıklamada, yaralı karacanın tedavisinin ardından tekrar doğal hayatına bırakılacağını söyledi.

Cömeten, “Yığılca Jandarma komutanlığından gelen haberle buraya geldik. Tahminimizce bir yaşında bir karaca. Karacanın arka sol bacağında kırık mevcut. Anlaşmalı veteriner hekimine götürüp tedavisini yaptıracağız. Tedavisinin ardından Efteni gölü yaban hayatı geliştirme rehabilitasyon sahamıza getireceğiz. Kısa zamanda toparlayıp inşallah doğal hayatını geri bırakacağız” dedi.

Yığılca’da yaşanan bu duyarlı seferberliğin Akçakoca’da da yaşanmasını ümit etmekle bitirelim bu güzel haberi.