YILMAZ: OY FARKI ARTTI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

YILMAZ: OY FARKI ARTTI

Bu haber 27 Haziran 2018 - 13:34 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Düzce’de oyların sayılması sona erdi. Milliyetçi hareket Partisi Milletvekili Ümit Yılmaz da Düzce Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, sayımlar neticesinde artı oya geçtiklerini belirterek, “Bize gelen son bilgilere göre oy farkı 300’e çıktı” dedi.

24 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti’den Merkez İlçe Seçim Kurulu’na gelen itiraz üzerine başlayan oy sayım işlemi dün gece saatlerinde sona erdi.

Seçimlerin ardından Düzce’deki 3 vekilde biri seçilen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ümit Yılmaz da bugün Düzce Adliyesi önünde bir değerlendirmede bulundu.

Oyların sayım işlemi süresince seçim kurulundan bir an olsun ayrılmayan Yılmaz şunları kaydetti:

“Bize gelen bilgiler ve takip ettiklerimiz kadarıyla Merkez İlçe’nin sayımı bitti orada da art 5 oy daha kazandık. Karar elimize ulaştı. Yığılca’da artı 15 oy daha kazandık yapılan sayımlar neticesinde. Gölyaka’nın sonuçları henüz ulaşmadı. Şimdi İl Seçim Kurulu’nun kalan ilçeler hakkındaki kararını bekliyoruz. Zannediyorum sayıldığında yine artıya geçeceğimizi tahmin ediyoruz. Bize gelen son bilgilere göre 300’ün üzerine çıktı oy farkı. Şu anda her şey bizim için olumlu. Sadece oyalamalarının geçmesini bekleyeceğiz. Bütün kurullarımızla, genel merkezden gelen avukat arkadaşlarımız, vatandaşlarımızla beraber biz de sonucu almayı bekliyoruz.”