YİNE TEK KELİME BAHSEDİLMEDİ! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

YİNE TEK KELİME BAHSEDİLMEDİ!

Bu haber 10 Kasım 2017 - 16:13 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi için hazırladığı cuma hutbesinde Atatürk’ün adı geçirilmemesi nedeniyle büyük eleştiri alan Diyanet, cuma gününe denk gelen 10 Kasım’da da camilerde okunan hutbede Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsetmedi.

Camilerde her cuma okunan hutbeler, belirli gün ve haftalarda o günün anlam ve önemine göre şekillenirken, Türk milleti için çok önemli bir tarih olan 10 Kasım’daki cuma hutbesinde Atatürk’ün adı geçirilmedi.

Bu yıl cuma gününe denk gelen 10 Kasım’da Diyanet’in hazırladığı Cuma Hutbesi’nde Atatürk’ten bahsedilmedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği günde camilerdeki hutbelerde anılmaması akıllara 18 Mart Çanakkale Zaferi hutbesini getirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle hazırladığı cuma hutbesinde Çanakkale Zaferi’nin mimarı aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün adının geçirilmemesi büyük tepki çekmişti.

Atatürk’ten bahsedilmeden okunan Cuma Hutbesi’nin bu haftaki konusu ise Örnek İnsan: Mümin olarak belirlendi.