YOĞUN KAR YAĞIŞI BAŞLADI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

YOĞUN KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Bu haber 21 Kasım 2017 - 10:36 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.

Beklenen kar yağışı bölgeye giriş yaptı. Düzce’nin yüksek kesimleri ile D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu’nun Bolu Dağı geçişinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı yoğun bir şekilde devam ediyor.

Geldi, geliyor derken, sonbaharda kar yağışı etkili olmaya başladı. Düzce’nin yüksek kesimlerinde gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiledi. TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı mevkiinde gece saatlerinde hafif başlayan kar yağışı sabah etkisini arttırdı.

Bolu Dağı’nda seyreden sürücüler yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşarken, karayolları ekiplerinin kar mesaisi de geceden itibaren başladı. Etkili kar yağışı olan D-100 ve TEM Otoyolu üzerinde kar küreme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan trafik ekipleri kış lastiği olmayan sürücüleri uyarırken, gerekli donanımı olmayan ağır vasıtaların Bolu Dağı’na çıkmasına izin verilmedi. Her yerin beyaza büründüğü Bolu Dağı ve Kaynaşlı’nın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yer yer 50 santimetreye ulaştı.