Yüzde 33 artış sağladılar… | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Yüzde 33 artış sağladılar…

Bu haber 09 Ağustos 2019 - 20:29 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Türk Kızılayı Akçakoca Şubesi Başkanlığı, Akçakoca’nın en etkili kurumlarından biri olma özelliğini bir başarı istatistiği ile taçlandırdı.

Geçen sene  Akçakoca’da 37 olan kurban vekalet hisse sayısını bu yıl itibariyle 48’e çıkartarak yüzde 33’lük bir artış sağladı.

Kurban hisse sayısında yaşanan bu artışın temel nedeni olarak genç ve dinamik şube başkanı Özkan Öztürk’ün, adeta ”Akçakoca’da Kızılay varmış” dedirten birçok projeyi hayata geçirmiş olması yatıyor.

İlçenin en etkili kurumu olarak hafızalarda yer eden Kızılay Akçakoca Şubesi, her ihtiyaçlı vatandaşın yanında yer alması, doğal afetlerde en önde hizmet yarışına girmesi ve eğitim ve spor camiası başta başta olmak üzere, gençlerin taleplerini sürekli olarak karşılaması gibi özellikleriyle adeta bir yıldız gibi etrafına ışık saçıyor.

Türk Kızılayı Akçakoca şubesinin bu başarısının altında şüphesiz vizyon ve misyon sahibi bir başkan ve onunla yol arkadaşlığı yapan dinamik bir yönetimin olması kadar, onları çevreleyen gönüllü bir hizmet ordusunun varlığı da bu başarı çıtasını her yeni gün yükseltiyor.  

Yüzde 33’lük bir hisse artış oranıyla güven tazeleyen Başkan Öztürk ve arkadaşları, bu oranı daha da yukarılara çıkartacaklarına olan inancı paylaşırken, genç ve çalışkan başkan Özkan Öztürk, ”Akçakoca halkımızın göstermiş olduğu ilgi ve desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” ifadelerini kullandı.